Insinööritoimisto Pontek Oy, Espoo

Insinööritoimisto Pontek Oy:n tärkeimpiä palveluja ovat rakennetekniikka, siltatekniikka ja vesirakennustekniikka. 

Siltatekniikka

Toimialajohtaja
DI Jouni Rissanen
puh. 050 594 1628
jouni.rissanen@pontek.fi

Toimialajohtajan varamies
DI Paavo Hassinen
puh. 050 594 0133
paavo.hassinen@pontek.fi

DI Esa Paavola
puh. 050 4496 048
esa.paavola@pontek.fi

DI Keijo Saloviin
puh. 0500 401 580
keijo.saloviin@pontek.fi

DI Juhani Hyvönen
puh. 040 528 1228
juhani.hyvonen@pontek.fi

DI Jouko Lehtonen
puh. 050 594 0149
jouko.lehtonen@pontek.fi

DI Yadollah Salimi
puh. 050 3753 615
yadollah.salimi@pontek.fi

Tekn. Jaakko Tuovinen
jaakko.tuovinen@pontek.fi

Arkkitehti Teo Tammivuori
puh. 0400 412 722
teo.tammivuori@pontek.fi

Ins.AMK. Juho Kumpulainen
juho.kumpulainen@pontek.fi

Ins.AMK. Fathollah Salimi
fatollah.salimi@pontek.fi

Ins.AMK. Jani-Matti Ylikoski
jani-matti.ylikoski@pontek.fi

Piirt. Marjo Jaffe-Pelkonen
marjo.jaffe-pelkonen@pontek.fi

Rakennetekniikka

Toimialajohtaja
DI Pertti Määttä
puh. 040 554 5642
pertti.maatta@pontek.fi

Toimialajohtajan varamies
DI Kari Saarivirta
puh. 050 594 1636
kari.saarivirta@pontek.fi

DI Keijo Saloviin
puh. 0500 401 580
keijo.saloviin@pontek.fi

DI Veli-Ville Rajasuo
puh. 050 4096 314
veli-ville.rajasuo@pontek.fi

Ins.AMK. Robert Engman
puh. 050 3447 788
robert.engman@pontek.fi

Ins.AMK. Niko Lehikoinen
puh. 050 5979 155
niko.lehikoinen@pontek.fi

Piirt. Anneli Honkanen
anneli.honkanen@pontek.fi

Piirt. Tony Andelin
tony.andelin@pontek.fi

Piirt. Christa Ahlbom
christa.ahlbom@pontek.fi

Piirt. Päivi Hotari
paivi.hotari@pontek.fi

Päätoimipaikka Espoossa

Insinööritoimisto Pontek Oy
Kutojantie 2 B
02630 Espoo

puh. (09) 2530 4500
e-mail: etunimi.sukunimi@pontek.fi

Kutojantie 2, Espoo

Sivutoimipaikka Kuopiossa

Insinööritoimisto Pontek Oy
Juhani Hyvönen
Juuttaankatu 7
70500 Kuopio

gsm: 040-528 1228
e-mail: juhani.hyvonen@pontek.fi

Talous ja hallinto


Toimitusjohtaja
DI Pertti Määttä
puh. 040 554 5642
e-mail: pertti.maatta@pontek.fi

Taloussihteeri
Minna Hautala
puh. 050 4495 951
e-mail: minna.hautala@pontek.fi

Sihteeri
Anne Hirvelä
puh. 050 5940 134
anne.hirvela@pontek.fi

Laskutusosoite
Verkkolaskuosoite: 003702018802
Y-tunnus:  0201880-2
Operaattori: Nordea Oyj
Välittäjätunnus: NDEAFIHH